вівторок, 5 грудня 2017 р.

На таку тему проведена з одинадцятикласниками виховна година - тренінг , метою якої було з’ясувати сутність поняття « здоров`я » та « здоровий спосіб життя», поглибити знання , уміння і навички здорового способу життя підлітків; виховувати толерантне ставлення один до одного.
На початку заняття соціальний педагог Ярмолюк Іванна Максимівна організувала  цікаве знайомство гру « Комплімент по колу » , де учні ділилися своїм життєвим кредо, називали найулюбленіші речі . Цікавими для учнів були вправи « Берег надій », « Вплив наркотичних речовин на організм підлітка », де учні працювали в групах , робили власні висновки у формі схем , таблиць , малюнків . Свої висновки  кожна група захищала в дискусії « Моя життєва позиція».

Повчальним було заключне слово Іванни Максимівни , а в грі « Подарунок » учні по колу дарували своєму сусідові гарний настрій за допомогою міміки та жестів.



Підготовка учнів до ЗНО

У одинадцятикласників  відповідальна пора – підготовка до складання ЗНО та успішного завершення школи . Дирекція школи, класний керівник, вчителі-предметники стараються  допомогти учням в організації підготовки до складання ЗНО.
Директор школи Кундля І. А. ознайомила учнів та батьків із нормативними документами, що стосуються ЗНО, яке  є випробуванням на отримання атестата та однією з форм конкурсного відбору до вищого навчального закладу. Інна Аркадіївна порекомендувала в навчальному процесі використовувати збірники тестових завдань, які схвалені МОН молоді та спорту України. Запросила батьків до тісної співпраці для успішного закінчення школи їхніми дітьми.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Мірчук О. О. провела з учнями бесіду за круглим столом, де учні ділилися своїм баченням про ЗНО, висловлювали свої побажання, щодо організації підготовки, оцінювали свої можливості. Олена Олександрівна ознайомила учнів з графіком проведення ЗНО 2018, який розміщений на стенді, роз`яснювала ступінь захищеності тестів на ЗНО.
Класний керівник велику увагу приділяє профорієнтаційній роботі, з метою формування свідомого вибору учнями предметів для проходження ЗНО та подальшого самовизначення відповідно до їхніх пізнавальних можливостей, соціальної  адаптації та успішної інтеграції  в суспільстві.
Вчителі-предметники готують учнів до ЗНО на різних етапах уроку та в позаурочний час, широко використовуючи тестові завдання різної форми для поетапного контролю, тематичні підсумкові тестові завдання для закріплення нового матеріалу, індивідуальні та групові тестові вправи. У домашніх завданнях використовують тестові завдання для самоконтролю. Вчителі пропонують учням опрацювання тематичних модулів з тестовими завданнями. Надалі планують проводити тренування в умовах, наближених до умов проведення ЗНО, за результатами яких здійснюватимуть моніторинг.

понеділок, 23 жовтня 2017 р.

«Учитель, перед іменем твоїм дозволь смиренно впасти на коліна»









Одинадцятикласники вітали дирекцію школи, всіх вчителів-предметників, класного керівника, всіх хто причетний до виховання учнів в школі: педагога-організатора, соціального працівника, керівників гуртків. Звучали слова подяки, дарували подаруночки-сюрпризи, дивилися відеоролики «Один день із життя учителя», «Осінь-чарівниця», звучали пісні про школу. Провидиця Софія оголошувала гороскоп на наступний тиждень, а листоноша приніс адресований лист з нагородами. Цікавими були теж вчительський словничок і флеш-моб. Не залишився поза увагою і шкільний бібліотекар, яку вітали із днем бібліотекаря. Всі задоволені із квітами в руках і з усмішкою на обличчі розійшлися по своїх домівках.

пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

Перший урок


«Від проголошення Незалежності до нової України»
Мета: ознайомити учнів з основними історичними подіями, становлення державності України; формувати відчуття приналежності до України; виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців; формувати почуття патріотизму та національної свідомості.
Обладнання: пазли «Карта України», плакат «Символи України», аудіозапис пісні «Лиш у нас на Україні».
Протягом уроку вели відкритий діалог про символи України, переглядали фільм «Україна», декламували вірші «Лиш у нас на Україні», «Україна», «Рідний край», розгадували кросворд «Народні символи України».
Класний керівник зробила екскурс у минуле нашої держави, дала інформацію про те, як розпочалась історія Незалежності України.

Цікаво і жваво пройшли: вправа «Мікрофон», робота в групах з картою України, гра склади пазл «Моя Україна». Під час проведення інтерактивної вправи «З теплом у серці» учні висловили свої думки про майбутнє нашої держави і свої побажання приклеїли на карті України.

Свято «Пісня – душа народу»


Мета: відроджувати звичаї, традиції та обряди нашого народу, виховувати любов до української пісні.
Присутні: учні школи, класні керівники, дирекція школи.
Свято пройшло весело, душевно, музично. Учні виконували українські народні пісні «А мій милий вареників хоче»,  «Ой зеленеє жито, зелене», «Ой там на точку, на базарі». З захопленням слухали легенду про таланти, якими Господь Бог нагороджував дітей світу. Дівчинці в українському вбранні дісталася пісня, яку Україна мелодійно несе цілим світом.
                                   Пісня українська – дивовижний скарб,
                                   Пісня українська – таїна.
                                   Теплий легіт душу доторка
                                   Манить невідома глибина.

Велася розмова про жанри пісень: трудові, колискові, історичні, баладні, щедрівки, веснянки, купальські, жниварські.


Міс школи









Свято осені







вівторок, 10 січня 2017 р.

«Моє село – краплиночка на карті»

Розмова за круглим столом«Моє село – краплиночка на карті»      

Присутні: учні 10-го класу, класний керівник, дирекція школи.  
Запрошені: сільський голова Соколюк С. В., односельчани, вчитель історії Яцюра І. О.
Обладнання класної кімнати: карта району, виставка статей про наше село в пресі, стенд «Село колишнє і теперішнє», фотоальбоми передовиків сільського господарства.
  Під час цікавої розмови за круглим столом учні зрозуміли, що село – це маленька батьківщина, де кожен слухає колискову пісню мами, де зробили перші кроки. Куди б не закинула доля, та те місце де ти народився найрідніше.
З розповідей односельчан взнали багато цікавого по минуле нашого села, його історію.
                                   Ми тут живем, на добрій цій землі,
                                   Де йдуть дощі і дозріває колос,
                                   Де буйним цвітом пропливають дні
                                   І став піснями неповторний колос.
Учні читали вірші про наше село вчителя української мови та літератури Сидорчука М. В., співали пісні на його слова, говорили про традиції, звичаї та свята нашого села.

З зацікавленістю учні слухали виступи сільського голови Соколюк С. В., завідуючої сільською бібліотекою Панасюк Галини, які пригостили наших учнів солодощами.